Pražskou Troju rozezní jazz a hip-hop: 11. května v rámci šestého ročníku Free Fest Troja

 Jedna z prvních open-air akcí sezóny, festival Free Fest Troja si pro svůj šestý ročník připravil několik premiérových vystoupení – představí se kapely a projekty, které ve svém žánru spojují jazz, hip hop a soul.

Díky své neobvyklé dramaturgii se kulturní akce, která letos opět připadá na druhou květnovou sobotu, stala zajímavým místem střetávání nejen lidí nejrůznějšího věku a zaměření, ale především kapel, které ve své produkci neobvyklým způsobem mísí styly a žánry. A letošní ročník nebude jiný.

V sobotu 11. května se v areálu Loděnice Troja představí kapela Sixin – známý r’n‘b projekt s lehce exotickým nádechem a světovým zvukem, svobodně proplouvající mezi


styly jako je soul, reggaeton nebo hip-hop. Kapele vévodí r‘n‘b zpěváci Dannie a Obey, které charakterizuje vysoce vyhraněný styl oblékání, energický projev, perfektní angličtina a barva hlasu, která přesahuje hranice ČR.

Diváci budou mít v rámci Free Festu Troja jedinečnou možnost vidět dvě premiérové vystoupení.

Prvním z nich je  nový sólový projekt Jena Hovorky – frontmana a spoluzakladatele bývalé hip hopové živé kapely Private Collective – JeN Hovorka & His JazzHop Ensemble. Toto uskupení tvoří Oliver Lipenský (bicí), Matěj Havlíček (basa), Roman Černý (keys), Sisa Fehérová (vocals) a JeN Hovorka (MCing, mouth-drum).  JeN Hovorka připravuje na podzim 2013 vydání svého sólového alba, z nehož zazní některé skladby právě při vystoupení na Free Festu Troja. Groovy, mezi-žánrová koketerie plná improvizace, která vychází zejména z hip-hopu a jazzu – to je nový projekt, jehož premiéra bude právě na šestém ročníku tohoto festivalu.

Jako headline vystoupí mezinárodní hip-hop soulový projekt s názvem Soul Resolution, který v Česku můžete uslyšet díky vynikajícímu českému pianistovi Vítkovi Křišťanovi. Ten se se svými spoluhráči setkal v době svého studia na hudební univerzitě v dánském Odense.

 

Frontman kapely, norský zpěvák Simon, je rozený showman a pro pódium je jako stvořený. Jeho sametový hlas dokáže pohladit, ale když rapuje, i pořádně vyhecovat. Hudební vzdělání všech členů a jejich dosavadní spolupráce a zkušenosti zejména na poli jazzové hudby slibují kvalitní hudební zážitek, který navíc roztancuje i ty nejchladnější.

Přijďte se druhou květnovou sobotu zabavit do areálu Loděnice Troja! Začínáme ve dvě hodiny odpoledne!

Za podporu děkujeme MHMP a MČ Praha – Troja.

Potřebné odkazy:

Oficiální stránky festivalu: www.freefesttroja.cz

Oficiální FB profil festivalu: http://www.facebook.com/freefesttroja

Promo video kapely Soul Resolution: http://www.youtube.com/watch?v=b_FvsFxH8lY

Ukázka z nového projektu JeNa Hovorky: https://soundcloud.com/jen-hovorka-1/jen-sisa-confessions-mix

Stránky kapely Sixin: http://bandzone.cz/sixin

Příspěvek byl publikován v rubrice koncerty a jeho autorem je jazzivana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *