Free Fest Troja 2014

Elektro-jazz, klezmer i africká hudba rozezní pražskou Troju v sobotu 24. května

Free Fest Troja, jako jeden z prvních open-air festivalů sezóny, bude opět hostit několik kapel různých žánrů. Letos diváci uslyší klezmer, africkou world music, electro jazz a groove.Sedmý ročník tohoto festivalu se letos rozhodl pro změnu termínu i místa. Tím je čtvrtá květnová sobota U Trojského koně ve Vodácké ulici. Vstupné je dobrovolné.

Program odstartuje v 16:30 slovenský DJ Plachta, hrající funky, pop, harmgroove, jazz či alternative.

V 18:00 pokračuje hudebně taneční kapela ANEBOAFRO hrající africké rytmy a world music. Kromě afrických bubnů zahrají i na balafon, pozoun, akustickou kytaru a klávesy. Jejich repertoár se skládá hlavně z afrických písní nebo jiných stylů s africkými kořeny (reggae, latino).

Jako každý rok, i letos organizátoři Free Fest Troja vytvořili speciální festivalovou kapelu – Electric Jam Band - ve které se na jednom pódiu setkají osobnosti elektronické a jazzové hudby. Letos budou spolu improvizovat mladý saxofonista Michal Wroblewski, původem holandský saxofonista Cyrille Oswald a mladý DJ Arctico. Výsledkem se nechme překvapit.

Od 20:00 vystoupí slovenská kapela Dirty Disco Rockers, která spojuje elektronickou a živou hudbu do pestré všehochutě. Tvorba kapely je ovlivněná jazzem, drum’n'bassem, funkem či noise rockem. Členové kapely se představili i na festivalu United Islands Of Prague či slovenském Bažant Pohoda a pravidelně účinkují na své domácí klubové scéně v Nitře.

Návštěvníky určitě roztančí skvělá klezmer kapela Trombenik. Tato energická skupina složená z pěti muzikantů (kontrabas, banjo, housle, klarinet, bicí, zpěv) interpretuje písně židovských hudebníků z východní Evropy a z Ameriky 19.a 20. století. Trombenik vás zaručeně zvedne ze židle a lepší zakončení sedmého ročníku Free Festu si ani nemůžeme přát!

Festival podpořila Městská část Praha – Troja.

 

Free Fest Troja, 24. 5. 2014 od 16:30, U Trojského koně,Vodácká ul., Praha – Troja

Příspěvek byl publikován v rubrice koncerty a jeho autorem je jazzivana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>