Free Fest Troja 2015

Příprava na 8. ročník probíhá v těchto týdnech. Organizátoři řeší podrobnosti festivalu a v tuto chvíli je jasný jen termín.

Free Fest Troja 2015 se uskuteční v sobotu 16. května.

Zatím se můžete těšit na nové netradiční místo a pestrý program.

O festivalu

Free Fest Troja se tradičně zaměřuje na hledání neobvyklých souvislostí mezi hudebními styly a žánry. Hudba, která se přirozeně proměňuje – „zní jinak a přitom blízce“ – to je základní charakteristika všech účinkujících. Festival zároveň aktivně vstupuje do tvůrčího procesu prostřednictvím festivalových Electric Jam Bandů, v nichž se setkávají umělci ze světa elektronické taneční hudby a hráči z jazzového břehu, aby společně rozšiřovali hudební řečiště.

Festival Free Fest Troja jako první zahajuje open air sezonu v Česku a v současnosti patří mezi ojedinělé akce, které záměrně do své dramaturgie vybírají kapely unikátně propojující elektronickou, taneční, funkovou a jazzovou hudbu. Svým návštěvníkům tak představuje zajímavé projekty špičkových tuzemských a zahraničních umělců a mladých talentů. Během pětileté historie vystoupilo na festivalu několik držitelů cen Anděl (akademie populární hudby) a několik později objevených talentů.

Velkým lákadlem 5. ročníku pak bylo vystoupení francouzské elektroswingové kapely Caravan Palace, která do střední Evropy přijela vůbec poprvé. Také díky tomu navštívilo festival kolem 3 500 lidí – počet návštěvníků se od Free Festu Troja 2011 ztrojnásobil.

Více informací na www.freefesttoja.cz.

Caravan Palace s organizátory festivalu a starostou MČ Praha – Troja